باخبرانباخبران
( نسخه بتا )
یکشنبه ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰
Sunday, Sep 27, 2020

دسته بندی ها :
جامعه
هوای پایتخت امروز در محدوده قابل قبول
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۱۷ مرداد ماه) هوای پایتخت در محدوده قابل قبول است و با توجه به عدم وزش باد در برخی ساعات روز افزایش غلظت آلاینده «ازن» طی ساعات بعدازظهر پیش‌بینی می‌شود.
خبرگزاری ایسناخبرگزاری ایسنا
( و ۴ سایت دیگر )
۷ اوت ۲۰۲۰
هوای پایتخت امروز در محدوده قابل قبول

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبحگاه امروز (۱۷ مرداد ماه) با حاکمیت شرایط جوی مساعد و وزش باد طی ساعات گذشته همراه با عدم تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

طی روز عدم وزش باد در برخی ساعات تا حدودی باعث تجمع آلاینده‌ها خواهد شد. علاوه‌براین با توجه به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» شاهد افزایش غلظت این آلاینده طی ساعات بعدازظهر خواهیم بود، هر چند نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

در اواخر وقت امروز (۱۷ مرداد ماه) وزش باد مؤثر سبب پراکندگی آلاینده‌ها می‌شود و کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. با تداوم این شرایط جوی تا صبح فردا (۱۸ مرداد ماه) و کاهش ترافیک صبحگاهی در روز تعطیل کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در وضعیت قابل‌قبول پیش‌بینی می‌شود.

طی روز شاهد افزایش غلظت آلاینده «ازن» خواهیم بود که با توجه به کاهش تردد خودروها بیشینه غلظت آن نسبت به روز قبل کمتر خواهد بود. شایان‌ذکر است که در ساعات پایانی فردا (۱۸ مرداد ماه) نیز با توجه به حاکمیت شرایط جوی مساعد، کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول باقی خواهد ماند.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۷۹ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار خواهد داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون نیز«ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۷ است و کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار دارد.

انتهای پیام